Czym jest dB killer i po co się go stosuje?

Jak wiadomo bardzo duża liczba osób szuka różnych sposobów na to by efektywnie wyciszyć tłumik. Niektórzy podejmują nawet decyzję o stosowaniu własnych modyfikacji, które mogą przyczynić się do zmniejszenia poziomu hałasu. Niestety bardzo często jednak wpływają niekorzystnie na działanie maszyny. Zdecydowanie najlepszą opcją jest produkt dB killer (sprawdź polecane modele). Wspomniany element jest dostępny w postaci rurki, którą wystarczy umieścić w odpowiednim otworze wydechowym. W ten sposób zmniejszeniu ulega ilość wydobywanych się spalin.

Jak prawidłowo wybrać dB killer?

Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo dokładne zmierzenie jaką średnicę wewnętrzną ma tłumik. Warto mieć świadomość, że obecnie na rynku dostępne są produkty, które są dodatkowo dedykowane określonym modelom motocykli. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem dokonanie własnych pomiarów.

Bardzo ważne jest również czy wydech jest wygięty czy prosty. Do prostego zdecydowanie prościej będzie wybrać właściwe wyciszenie. Więcej problemów mogą oczywiście sprawić wygięte rury, przede wszystkim, gdy będą występowały w bardzo niestandardowych rozmiarach. Można oczywiście bez żadnych problemów zdecydować się na samodzielne dokonanie modyfikacji wyciszenia w taki sposób, by idealnie komponowało się z tłumikiem.

Kiedy db killer będzie najbardziej przydatny?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że prawo nie pozwala na poruszanie się po drogach motocykli, które generują zbyt duży hałas. Oczywiście w Polsce stosunkowo rzadko dochodzi do kontroli, jednak zagraniczna policja jest na tą kwestię bardzo wyczulona. Osoby, które mają w planach dłuższą trasę muszą liczyć się w wysokimi kosztami w przypadku ewentualnej kontroli. DB killer doskonale może zdać egzamin w takich sytuacjach.

Comments are closed.