Dlaczego warto jeździć w butach motocyklowych?

Buty motocyklowe są niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego motocyklisty. Każdy, nawet początkujący motocyklista doskonale zdaje sobie sprawę, że bez nich ciężko poradzić sobie w trasie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Na początku warto nadmienić, że buty motocyklowe chronią nasze stopy przed urazami w czasie jakiegokolwiek wypadku na drodze. Zwykłe, sportowe buty nie zdają egzaminu. W czasie kolizji najzwyczajniej w świecie spadają z nóg i w takim przypadku szorujemy bosymi stopami po asfalcie. Taka sytuacja wiąże się najczęściej z długą i bardzo bolesną rekonwalescencją. Dodatkowo warto zaznaczyć, że zwykłe buty bardzo szybko się niszczą. Dlatego gdy będziemy chcieli jeździć w zwykłych butach, to będziemy musieli je wymieniać przynajmniej raz w tygodniu. Profesjonalne buty motocyklowe kosztują zdecydowanie więcej, jednak będą nam służyć zdecydowanie dłużej. Nawet przez kilka lat…

Jakie buty motocyklowe warto wybrać dla siebie?

Pod uwagę musimy wziąć kilka czynników. Po pierwsze, jaki rodzaj jazdy preferujemy. Po drugie musimy wziąć pod uwagę nasz budżet. Kwestie estetyczne powinny zostać na drugim planie. Warto zainwestować w buty motocyklowe, które mają wzmacnianą podeszwę, w miejscu, w którym obuwie styka się z elementami motocykla. Dzięki temu buty będą zdecydowanie bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Możemy też zdecydować się na buty, które mają wymienne elementy. Zamiast wyrzucać buty możemy wymienić zniszczoną część.

Comments are closed.