Odzież motocyklowa – jak wybrać rękawice i buty?

Kask, spodnie, kurtka, buty i rękawice motocyklowe – wszystkie elementy wyposażenia pełnią ważną funkcję — chronią kierowcę w razie upadku. Z tego względu bardzo ważne jest wybranie dobrej jakości odzieży motocyklowej, która zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy.

Rękawice motocyklowe

Odzież motocyklowa z Moto-Tour to nie tylko kurtka czy spodnie, ale także rękawice. Rękawice motocyklowe powinny być odporne na ścieranie i zapobiegać chłodzeniu w przypadku wiatru i deszczu. Bardzo ważne jest to, aby w trakcie jazdy w rękawicach można było szybko i bezpiecznie obsługiwać dźwignię hamulca, sprzęgła, przełączniki czy przyciski. Rękawice nie mogą być zbyt obcisłe, gdyż podczas długiej jazdy mogą prowadzić do drętwienia palców. Dobre rękawice mają zabezpieczenie przed rozdarciem, czyli zapięcie na nadgarstek. Warto zawsze mieć dwie pary, które mogą być używane w zależności od temperatury i rodzaju wycieczki.

Buty motocyklowe

Kończyny dolne są najczęściej kontuzjowane w wypadkach motocyklowych. Z tego powodu należy szczególnie chronić palce u nóg, stopy, stawy skokowe i piszczelowe. Skórzane buty powinny mieć grubość co najmniej dwóch milimetrów, być odporne na ścieranie i trudnopalne. Ponadto buty motocyklowe powinny zakrywać kostki, mieć wzmocnienie w okolicy palców, kostki i pięty. Podeszwa powinna być stabilna i antypoślizgowa. Nogawki spodni skórzanego kombinezonu powinny pasować do uchwytu buta, na co należy podczas zakupu zwrócić uwagę. Podczas zakupów na pewno należy trochę w nich pochodzić i sprawdzić, czy na pewno jest to odpowiedni rozmiar.

Comments are closed.