Podnośniki motocyklowe – dbaj o sprzęt i wybierz najlepszy

Odpowiednio dobrany podnośnik to nie sprzęty zarezerwowane dla mechaników, ale jeden z podstawowych elementów wyposażenia garażu właściciela motocykla. Dobry podnośnik pozwala na bezpieczne i komfortowe na smarowanie łańcucha, wyczyszczenie opon, czy też na przeprowadzenie drobnych prac naprawczych i konserwacyjnych. Dlatego warto dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów.

Podnośniki motocyklowe typu V

Największą popularnością w przydomowych garażach cieszą się podnośniki motocyklowe (https://moto-tour.com.pl/pl/menu/podnosniki-motocyklowe-191130.html) typu V. Jest to bezpośrednio związane z ich stosunkowo niską ceną. Obecnie producenci zaoferować mogą podnośniki tego typu do zastosowania zarówno z przodu, jak i z tyłu motocykla. Co jest ich największą zaletą?

Przede wszystkim jest to praktyczne i tanie rozwiązanie. Stosujące podnośnik typu V można bez wysiłku podnieść motocykl. Dodatkowo sam stojak jest bardzo lekki, Co oznacza, że nie będzie żadnych problemów z przenoszeniem go w garażu. Wybierające tego rodzaju podnośnik należy pamiętać o kilku kwestiach.

Na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest materiał wykonania stojaka. Pod żadnym pozorem nie wolno kupować stojaków wykonanych z cienkich rurek, których grubość nie przekracza 20 mm. Dodatkowo zawsze warto postawić na modele wykonane z rury giętej.

W przypadku tylnego stojaka warto zastanowić się nad kupnem dodatkowych sliderów (rolek stojaka) wahacza. Pozwolą one na uchronienie tej kluczowej części motocykla przed uszkodzeniem oraz usprawnią sam proces podnoszenia.

Comments are closed.